loader

Lazer Epilasyonu

  • Anasayfa
  • Ameliyatsız Estetik
  • Lazer Epilasyonu
Lazer Epilasyonu

Lazer Epilasyonu

azer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmak için sıklıkla tercih edilen kalıcı bir yöntemdir. Traş, kimyasal maddeler, kıl dökücü, ağda, cımbız ve epilatörler kalıcı çözümler olmamakla beraber para ve zaman kaybına neden olmaktadır.

Lazer epilasyon cihazlarının çoğu selektif fototermoliz prensibine dayalı olarak etki eder. Kıllar üzerine lazer ışınının yoğun olarak gönderilmesi ile kıl kökünde yoğunlaşan ısı enerjisi sadece hedef noktada etki meydana getirir. Bu ısı enerjisi çevre dokularda çok az etki yaratarak hedef yapıyı tahrip eder ve kılın büyümesini bozarak kalıcı olarak yok olmasını sağlar.

Uygulamalar arasında ortalama olarak 2 ay ara ile 5-6 seansda istenilen sonuçlara ulaşmak mümkündür. Bu süre 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kişiden kişiye bu süre değişiklik göstermektedir. Kılların siyah, kalın olduğu, cilt renginin açık olduğu kimselerde başarı oranı yükselmektedir. İşlem sonrasında 2 hafta kadar güneşten korunulmalıdır, mutlaka güneş koruyucu sürülmeli, cildi nemli tutmalı ve cildi tahriş edici işlemlerden kaçınılmalıdır. İşlem uygulandıktan sonra ki ilk gün sudan kaçınılmalı, seans aralarında kıl köklerine dokunmamaya özen gösterilmelidir. Güneşlenme sonrasında ise lazer uygulanabilmesi için en az 3 hafta beklenmesi gerekmektedir. Beklenmediği taktirde ciltte lekelenme riski oluşabilir.

Lazer Epilasyon Türleri

  • Alexandrite lazer

Yan etki riski minumum olan bir cihazdır. Pulse genişliği ayarlanabilir geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, tüm cilt tiplerinde uygulanabilmektedir. Hava soğutmalı 1-6 kademe ile ısıyı kontrol edebilen, maximum -4 C sürekli soğuk hava verebilen bir soğutucu sistemi ile koordineli çalışan bir cihazdır. Atış yaparken cilde temas etmez. Tüyler epilasyon işlemi sonrası yüzeyden hemen uzaklaşmaktadır. Açık renkli ciltlere ve koyu renkli tüylere uygundur. Pecooling, cooling ve postcooling dediğimiz 3 zamanlı bir soğutma sistemine ship olduğu için uygulama sırasında neredeyse hiç ağrıya neden olmaz.

  • Ruby lazer

Lazer epilasyon amacıyla kullanılan en eski tip lazer epilasyon cihazlarıdır. İnce ve açık renkli kıllarda en etkili yöntemlerden biridir. Ancak koyu cilt tiplerinde ve bronz tende kullanılması halinde yanık ve leke oluşma riski çok yüksektir. Çok açık renk, beyaz tenli bireyler için uygundur. Her bir atışta taradıkları alan diğer lazer epilasyon cihazlarına göre çok daha küçüktür.

  • Diod lazer ( 800-810 nm )

Lazerlerin dalga boyları; cildin ne kadar derinine gidebilecekleri konusunda bilgi vermektedir. Diode lazer daha derinlere kolaylıkla nüfuz edebilir. Bu sebeple derinde kıl bulunan bölgelerde ve koyu renkli tenlerde de tercih edilmektedir. Diğer cihazlar ile uygulama yapılamayan ince ve açık renkli kıllara da rahatlıkla uygulama yapılabilmektedir. Cildin daha alt katmanlarına ulaşabilmesi bu yöntemin daha ağrılı olmasına yol açmaktadır. Ağrının minimize edilmesi için soğutucu jel kullanılmaktadır ve epilasyon yaptıran kişilerin acı çekmesi önlenmektedir. Diode lazerde, soğutucu jel sürülen cildin üzerinde başlık sabit hızla gezdirilir; bu nedenle bu yöntem ütüleme epilasyon olarak da adlandırılmaktadır.

  • Nd: yağ lazer

Nd: yağ lazer renge çok duyarlı olmadığından koyu ten rengine sahip olanlar ve bronz teni olanlarda tercih edilir.Çünkü  koyu ciltte yanma meydan getirmez ve uygulama alanı daha sınırlıdır. Erkeklerde daha çok tercih edilmektedir.

Ücretsiz Bilgi Alın

Aşağıdaki formu doldurun, sizi arayarak sorularınızı cevaplayalım.

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
vector-shape2