loader

Çene Dolgusu

  • Anasayfa
  • Ameliyatsız Estetik
  • Çene Dolgusu
Çene Dolgusu

Çene Dolgusu

Çene yüzümüzde dolaylı yollardan birçok ifademize ve mimiğimize katkı sağlar. Çene ucu ve çene hattı yüzümüzde bir ayrım noktasında bulunduğundan dolayı oldukça dikkat çeker. Erkeklerde keskin ve geniş çene hatları çoğu kültürde gücü temsil ederken kadınlarda genellikle zarif ve yuvarlak hatlı çene yapısı tercih edilmektedir. Kuşkusuz kadınlarda top modellerin, erkeklerde ise son dönemde oldukça popülerite kazanan süper kahramanların (Batman, superman vs) bu özelliklerde seçilmesi bir tesadüf değildir. Dolgu maddelerinin günümüze kadarki gelişiminden önce sadece tek tip çene protez ameliyatı mevcutken, bugün çene ucuna ve çene hattına doktor ve hastanın ortak kararları doğrultusunda istediğimiz şekli vermek mümkün hale geldi.

Tüm dolgu işlemlerinde olduğu gibi işlem yapılacak bölge asla ve asla tek başına değerlendirilmemelidir. Doğru dolgu madde kullanımının önemi kadar doğru estetik bakış ve estetik değerlendirme de önemlidir. Çene hattı göz ve çevresi, şakak ve çevresi ve boyunla uyumlu olması gerekirken, çene ucu; dudak, ağız ve burun üçgeni arasında değerlendirilmelidir.

Çene dolgusunun kalıcılığı seçilen madde ile belirlenir, kalıcı çözüm arayan hastalara çene implantı ile şekillendirme önerilebilir.

Ücretsiz Bilgi Alın

Aşağıdaki formu doldurun, sizi arayarak sorularınızı cevaplayalım.

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
vector-shape2