loader

Yüz Germe Ameliyatı

  • Anasayfa
  • Ameliyatlar
  • Yüz Germe Ameliyatı
Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe estetik ameliyatı, hastanın gevşeyen veya sarkmış olan yüz derisinden fazlalıkların alınıp, hastaya daha genç bir yüz görünümü kazandırılmasıdır. Yapılacak ameliyat, yaşlanmayı durdurmaz, ama aslında saati geri çevirir, yüz görüntünüzde gençleşme sağlar.

İnsanlar yaşlandıkça, yerçekimi, güneş ve günlük hayatın streslerinin izleri yüzlerinde görülebilir. Burun ile ağız arasında derin çizgiler (nasolabial folds) oluşabilir; çene çizgisi gevşeyerek büyür ve boyunda yağ depolanması ortaya çıkabilir. Fazla yağın alınması, kasların gerginleştirilmesi ve yüz ile boyun derisinin gerilmesi gibi yaşlanma bulgularını düzelten bir işlemdir.

Yüz germe tek başına veya alın germe, göz kapağı estetiği veya burun estetiği ameliyatı gibi diğer ameliyatlarla da kombine olarak yapılabilir. Yüz germe ameliyatı için en iyi aday boyun derisi sarkmaya başlayan, derisi elastik ve kemikleri güçlü olan hastalardır. Hastaların çoğu 45-60 yaşlarındadır.

Yüz germe sizi daha genç ve daha taze yapar ve kendinize güveninizi arttırır. Bazı hastalar 7-15 yıl sonra tekrar cerrahiye ihtiyaç duyarken, birçok hastada ikinci bir yüz germe gerekmez. Yüz germe ameliyatının izleri ancak çok yakından bakılırsa fark edilebilir ve hafif bir makyajla rahatlıkla gizlenebilir.

Anestezi

Genel

Ameliyat Süresi

2 - 4 Saat

İyileşme Süresi

14-21 Gün

Kesin Sonuçlar

6 - 12 Ay

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu uygulamalarıyla desteklendiğinde sonuçlar çok daha tatmin edici olur.

Kullanım Süresi

Sürekli

Ücretsiz Bilgi Alın

Aşağıdaki formu doldurun, sizi arayarak sorularınızı cevaplayalım.

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image
vector-shape2